piątek, 13 lutego 2015

Przechowywanie w kuchni - jak i gdzie ?

Przechowywanie w kuchni - to porządek w kuchni, kto go nie ma gotowanie staje się udręką. Chociaż są i tacy co odnajdują się we własnym bałaganie :) Najbardziej ubolewam, że piszę o tym czego sama nie mam - albo inaczej mam ale nie w takim wydaniu jak bym chciała. Stara kuchnia narzuca swoje standardy i pewne rzeczy pasuję do niej jak....wiecie sami. Na kuchnie moich marzeń muszę jeszcze poczekać.

Przechowywanie w kuchni to bardzo wdzięczny temat a i podejście do niego rodzi wiele pomysłów i inspiracji. Dobra organizacja to podstawa przyjemnego i komfortowego gotowania. Pamiętam, że w moim rodzinnym domu wszelkie produkty półsypkie spożywcze przechowywane były tak jak w sklepie czyli jak kupiło się we worku to tak było wstawiane do szafki, jak w torebce to bach do szafki. Mieszkając na swoim zmieniłam model wychowania w tematyce przechowywanie i wszystko poszło do słoików, słoiczków i innych mniej lub bardziej modnych skrzyneczek.

Pojemniki kuchenne to bardzo praktyczne i przydatne akcesoria  !Te szklane, porcelanowe, drewniane -  oferty jest od groma..... O gustach się nie dyskutuje i z pewnością każdy miłośnik pięknych akcesoriów kuchennych znajdzie coś dla siebie. Czy to wystawimy na zewnątrz czy schowamy za kuchennymi drzwiczkami - zależy od tego na co możemy sobie pozwolić przy blacie roboczym. Czy mamy małą czy dużą kuchnie ?

Wiadomo przy dużej kuchni i sporym blacie można wystawić kuchenkę mikrofalową, robota, ekspres, jakieś słoiczki z drewnianymi łyżkami, przyprawy itp. Kiedy mamy małą kuchnie każdy cm jest na wagę złota. Dobrym rozwiązaniem okazują sie wtedy wszelkiego rodzaju półki kuchenne, stojaki, wieszaki i inne cuda. Na takiej półce lub wieszaku można postawić wszystkie nasze cudactwa kuchenne od słoiczków po inne pojemniki kuchenne).

INSPIRACJE 

(via pinterest)


A to już nasze inspiracje ze sklepu

http://www.sklep.alejakwiatowa.pl/22-pojemniki-kuchenne1 komentarz:

  1. Bardzo podobają mi się te pomysły na przechowywanie. Wiele moich koleżanek tworzy takie pudełka samodzielnie, ale mnie to kompletnie się nie udaje...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za pozostawienie komentarza :)