sobota, 16 kwietnia 2016

Cegła we wnętrzach - inspiracje

Cegła jako materiał ozdobny we wnętrzach zaczyna pojawiać się coraz częściej w naszych domach. Zyskuje ona wielu miłośników przy wystroju wnętrz. Dzisiaj cegła nie służy jedynie jako materiał do budowania ale również do dekoracji.

Cegłę na ścianie , na podłodze czy na kominku.... możemy spotkać w każdym pomieszczeniu w domu. Nie ma żadnych ograniczeń wszystko zależy od naszej "weny twórczej", od naszego upodobania i gustu. Jedynie trzeba pamiętać aby nie przesadzić z nadmiarem i nie uzyskać muzealnego - zamkowego wnętrza. No chyba...że takie lubimy.


Cegła na ścianie przy białych schodach w połączeniu z czarnymi dodatkami.


źródło:pinterest.com


Cegła na ścianie w jadalni w połączeniu z postarzanym dużym stołem i czarnymi dodatkami.


źródło: pinterest.com

Aneks kuchenny z salonem w jasno-brązowej starej cegle. W połączeniu z drewnianą podłogą i białymi meblami. źródło: pinterest.comKosze metalowe do przechowywania w domu w sklepie Aleja Kwiatowa
Białe drewno i jasna cegła na kominku w salonie. Idealne miejsce na wypoczynek. 


źródło: pinterest.com
Starodawna cegła na ścianie w salonie 


źródło: pinterest.com


Nowoczesne lampy do wnętrz industrialnych /Sklep Aleja Kwiatowa/Cegła we wnętrzu prowansalskim - romantycznie i sielsko :) 


źródło: pinterest.comSzara cegła w kuchni jako dekoracja i materiał na ścianę 


źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Wejście do pokoju wykończone stara cegłą położoną w sposób nieregularny - idealne połączenie.

źródło: pinterest.comŚciana z ciemnej cegły przy wejściu na antresole.


źródło: pinterest.com


Białe szafki w kuchni. metalowe czarne lampy i szara cegła na ścianie.

źródło: pinterest.com


Metalowe czarne lampy wiszące /Sklep Aleja Kwiatowa/


Brązowa cegła w kuchni 

źródło: pinterest.com


Brązowa cegła na kominku w salonie


źródło: pinterest.com
źródło: pinterest.com


Podłoga ze starej cegły będzie również pięknym materiałem na podłogę w salonie.


źródło: pinterest.com

7 komentarzy:

 1. Świetne inspiracje! Cegła to bardzo wdzięczny materiał, całkowicie odmienia wnętrze i nadaje mu wyrazistego charakteru. Ktoś może uznać ją za zbyt surowy dodatek, ale wg mnie jest wręcz odwrotnie. Cegły wyglądające na wiekowe i podniszczone, sprawiają, że aranżacja nabiera ciepła i przytulności. Oczywiście najlepszy efekt dają naturalne cegły, a nie imitacje wyglądające jak odmierzone od linijki ;) Osobiście bardzo podoba mi się cegła w aranżacjach industrialnych i skandynawskich, choć pasuje niemal do każdego stylu wnętrzarskiego. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie rozwiązano w tych aranżacjach aspekt oświetlenia pomieszczeń. Ładne lampy, szczególnie te na drugim zdjęciu. Muszą dawać dużo światła w pomieszczeniu. Zastosowanie cegły do wnętrza również jest dobrym rozwiązaniem. Ciekawy blog :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to wygląda, a akurat sami zastanawiamy się nad wykorzystaniem motywu cegły w kuchni albo w salonie. Ciągle wahamy się nad budulcem, ale jak przysiądziemy razem korzystając z podanych inspiracji, może łatwiej nam będzie na coś się w końcu zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super inspiracje, cegła to wdzięczny materiał, bardzo plastyczny. Bardzo podoba mi się ta cegła w kuchni w połączeniu z białymi szafkami i granitowymi blatami. Ale na ostatnim zdjęciu to podłoga jest chyba z drewna a nie z cegły ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że dotąd nie byłam fanką takiej odkrytej cegły, ale te inspiracje są na prawdę świetne! :) Nadają pomieszczeniom niesamowitego klimatu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W moim mieszkaniu kupionym od mieszkania apartamenty wrocław również mam ścianę w salonie z cegły. W domu rodzinnym również tak miałem. Uwielbiam cegłę, nadaje niesamowitej atmosfery w mieszkaniu / domu.
  Pozdrawiam serdecznie, bardzo ciekawe inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Szara cegła w kuchni jako dekoracja i materiał na ścianę "
  Bardzo chciałabym mieć właśnie taką cegłę w kuchni...czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaką dokładnie ma nazwę i gdzie można ją dostać?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za pozostawienie komentarza :)